Biżuteria ślubna.. Sutasz.. Biżuteria na zamówienie.. Biżuteria molekularna..

srebro

wtorek, 27 maja 2014

Biżuterię z cząsteczkami serotoniny i dopaminy robię namiętnie, była też kofeina, fenyloetyloamina i nikotyna  :) ostatnio dołączył do nich juglon..

co to?

Juglon jest związkiem wydzielanym przez rośliny orzechowate. Pomimo swoich toksycznych właściwości wykorzystywany jest w różnych dziedzinach, od kosmetologii po medycynę. Jest składnikiem kremów, samoopalaczy czy farb do włosów. Ma także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Stwierdzono, że juglon wykazuje działanie antynowotworowe. Dzięki temu stwarza możliwości na tworzenie leków przeciwnowotworowych.

Jak widać z czegoś toksycznego można stworzyć coś pożytecznego :)

 

A tym czasem.. bransoletka z cząsteczką juglonu, którą wykonałam ze srebra pr. 930,  999 i sznurka plecionego w energetycznym pomarańczowym kolorze.

 

juglon by AGAM

 

Do kompletu powstała także bransoletka z beżowym sznurkiem i wykonanym prze ze mnie elementem ze srebra pr. 930 przedstawiającym pozycję drzewa (Joga)

 

pozycja drzewa by AGAM

 

:)

wtorek, 04 lutego 2014

Dzisiejszy wpis będzie około kawowy :) Dzień bez kawy, dniem straconym.. lubię, piję i polecam :) Z expresu, z mlekiem lub śmietaną.. mniam!!

Jak zdołałam wyczytać, do Polski dotarła dzięki Turkom. Nie od razu zdobyła uznanie, miała swoich miłośników jak i przeciwników ze względu na domniemaną szkodliwość. Dzisiaj jest jej wiele odmian, gatunków i sposobów na celebrowanie picia tegoż napoju.

Dzięki zawartości kofeiny kawa pełni rolę stymulującą. Pobudza organizm, zwiększa sprawność myślenia, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne. Ze względu na swoje właściwości pita jest przede wszystkim rano, często w dużych ilościach. Bezpośredni wpływ kofeiny zaczyna się odczuwać po około pół godziny.

Kofeina.. Kofeina... Kofeina...

oto moja interpretacja :)

 

 

 

 

 

 

 

 Pić, czy nie pić???  Jak zawsze są plusy i minusy.. Korzystając z Wikipedii przedstawiam je Wam ..

PLUSY

Według niektórych badań kawa pita w umiarkowanych ilościach posiada pewne pozytywne, niekiedy nawet lecznicze właściwości.

 

MINUSY

Badania wykazują także negatywne skutki picia kawy.

  • Zawarta w kawie kofeina hamuje neurogenezę w hipokampie, uczula receptory dopaminy, blokuje receptory adenozynowe, osłabia pamięć, zwiększa uczucie niepokoju i lęku (tzw. „zdenerwowanie kofeinowe”) oraz powoduje uzależnienie fizyczne.
  • Ze względu na swoje właściwości pobudzające u większości ludzi utrudnia zasypianie (u nielicznych występuje efekt przeciwny).
  • Spożycie dużej ilości kawy przez kobietę w ciąży może zwiększać prawdopodobieństwo martwego urodzenia. W związku z tym zalecane jest, by kobiety w ciąży piły maksymalnie dwie filiżanki kawy dziennie.
  • Gotowana kawa może w dużym stopniu wpływać na podniesienie poziomu cholesterolu.
  • Kawa może zwiększać prawdopodobieństwa ataku serca u osób o wolniejszym metabolizmie (posiadających gen spowalniający detoksykację kofeiny w wątrobie) nawet o 133% w przypadku picia powyżej 4 filiżanek dziennie. Wspomniany gen posiadało 54% osób uczestniczących w badaniu.

 

 :) Smacznego życzę!

wtorek, 09 kwietnia 2013

Kolejna dawka dopaminy ;p , tym razem z granatami. Srebro 930 i 999. 

Dostępny w agam.netgaleria.pl

 

 

Dopamina wisiorek

wtorek, 26 lutego 2013

Przeglądając zasoby internetu natkniemy się na różne interpretacje biżuterii z molekułami. Cząsteczka dopaminy w ostatnim czasie zagościła i u mnie. W formie wisiorków i charmsa :)

Wykonałam je na zamówienie, ze srebrnego drutu 930 i 999, w technice wire wrapping. Małe a cieszy :)

dopamina agaM

 

 

dopamina charms agaM

 

:D

środa, 04 kwietnia 2012

Ostatnio wyplotłam, wyklepałam i owinęłam komplet z perełkami. Srebro, tym razem nie oksydowane, co nadało mu lekkości i pomimo użytej blachy delikatności. 

 

 

 

wtorek, 01 lutego 2011

Dla tych co nie lubują się w kamykach.. mikrusy i orientale :-)  Srebro polerowane.

 

 

 

 

czwartek, 06 stycznia 2011

Breloczek wykonałam metodą wire wrapping, bazy po pół godzinie wkońcu dały się wkońcu zlutować !!! W plecionkę liter wkomponowałam srebrne kuleczki i granatu. Zapięcie zakupione :-)

No i żeby nie było że wzór albo pomysł skopiowany... Moją inspiracją był brelok Magdy Marszalik. Cuda na drucie tworzy ta panna ! Pozdrawiam, z tego miejsca.

Z pozdrowieniami dla Darka :-)

piątek, 27 sierpnia 2010

Waliłam młotkiem i waliłam a dół jak jest tak jest.. a dzisiaj jeszcze większy :-(..  z nadmiaru emocji prawie rozklepałam jedno kółko tak że prawie pękło. Oto moje klepańce i jedna para owijańców. Jedeity, rubiny, karneole, howlit i ametysty lawendowe w oksydowanym srebrze i nie..

Jadeit rubinowy i rubiny :-)

 

Karneole

 

Kwarc różowy

 

 

 

Howlit

 

niedziela, 22 sierpnia 2010

Zainspirowana serią o Belli, Edim i Jake-u powstały trzy kolejne bransoletki z serii dyndających..

Zmierzch..

Księżyc w nowiu..

 

Zaćmienie..

 

w planie mam jeszcze jedną.. ale to nie bawem..

Zachęcam także do zagłębienia się w lekturze., moim zdaniem dużo lepsza od filmu, rzekłabym nawet że film jest streszczeniem książki..

piątek, 30 lipca 2010

Zainspirowana pracami Jamilki naszła mnie chęć na zrobienie takich oto bransoletek. Osobiście ta forma bardzo mi odpowiada, coś jakby odpowiednik charmsów.. Z racji że pochodzę z nad morza :-) a teraz mieszkam w borach powstały dwie nawiązujące detalami do tychże miejsc.. Napewno powstaną jeszcze inne ale to z czasem..

 

 


ArsNeo